Aktívny oddych v nádhernej prírode pod Burdovskými vrchmi!

Joga, turistika, skvelé jedlo a komfortné ubytovanie s krásnym výhľadom na Vás čaká v Penzióne Modrá ryba v Kováčove (pri Štúrove).

Zoznámite sa so skúsenou lektorkou Veronikou Valentovou, ktorá vás bude sprevádzať počas tohto joga pobytu. Okrem hodín Hatha jogy, na vás čaká aj cvičenie dýchacích techník – Pránajáma, Surya Namaskar (prekladaný ako ,,Pozdrav slnku,, – považuje sa za najtradičnejšiu a najviac rozšírenú jogovú zostavu pozícií),  možnosť vyskúšať si meditáciu s tibetskými miskami, či terapiu mysle Access Bars. Dokonalý pocit šťastia už po prvej lekcii. Upokoj svoju myseľ, získaj energiu vďaka Joge.

No a pre tých z vás, ktorí budú mať chuť stráviť aktívny čas mimo penziónu, sme naplánovali spoločnú túru v Kováčovských kopcoch. Po aktívnej túre si môžete odddýchnuť vo wellnese v Štúrove alebo si pozrieť dedinku Chľaba s typickými vinárskymi pivničikami (individuálny program). Nachádza sa tu aj vinárstvo Világi winery, ak by ste mali chuť na ochutnávku vína.

Počet osôb je obmedzený!

Možnosť vegánskej a vegetariánskej stravy (potrebné nahlásiť vopred).

Vhodné aj pre začiatočníkov!

Cena: 185,-€ / osoba

V cene pobytu:

 ubytovanie na 2 noci s raňajkami (pri plne obsadenej izbe)

   špeciálny detoxikačný welcome drink

 4 hodiny jógy a dychových cvičení

 osvojenie si základov jogy

 turistika  s Veronikou

Program

1.deň – Pondelok

 • od 14:00 – Check-In
 • 14:00 – 17:00 – voľný program (možnosť vyskúšať si terapiu mysle Access Bars a meditáciu s tibetskými miskami – za poplatok – rezervácia vopred nutná)
 • 17:00 – Privítanie účastníkov
 • 18:00 – 19:00 – Zavedenie do jógy – osvojenie si základov Jogy
 • 19:00 – 19:30 – Relaxačná Basic joga+Pránajáma
 • 18:00 – 21:00 – Večera výberom z jedálneho lístka (za poplatok)

 

2.deň – Utorok

 • 7:30 – 8:30 – Ranná Hatha joga
 • 8:00 – 10:00 – Raňajky formou bufetu
 • 10:00 –  13:00 – turistika s Veronikou – Pohorie Burda (Kováčovské kopce)
 • 13:00 –16:00 – obed/oddych
 • 16:00 – 17:00 – meditácia/tibetské misky (za poplatok) alebo voľný program
 • 17:00 – 18:00 – Access Bars – terapia mysle (za poplatok) alebo voľný program
 • 19:00 – 20:00 – Tradičná Joga
 • 18:00 – 21:00 – Večera

 

3.deň – Streda

 • 7:30 – 8:30 Ranná Hatha joga
 • 8:00 – 10:00 – Raňajky vo forme bufetu
 • 10:00 – Check-Out a oficiálne ukončenie pobytu

 

UBYTOVANIE:

Penzión Modrá ryba sa nachádza neďaleko Štúrova (9 km), priamo v prírodnej rezervácii Kováčovských kopcov s výhľadom na Dunaj a okolie, obľúbená pre turistické chodníky a cyklo-trasy. Čaká tu na vás výborná kuchyňa, možnosť vegánskej stravy, komfortné ubytovanie v 2, 3 a 4 lôžkových izbách s výhľadom na Dunaj a pohorie, ale i možnosť organizovania rôznych eventov (oslavy,svadby,firemné večierky).

TÚRA:

Opísaná túra nie je náročná, patrí medzi najľahšie. Stojí však za to, pretože do pamäti sa nám vryje najmä krásnymi výhľadmi na dunajskú krajinu, peknými dubovými lesmi s množstvom zveri. Nie je problém stretnúť srnky, muflóny, množstvo dravcov vo vzduchu, ba dokonca obrovskú užovku stromovú.

JOGA:

Klasický druh jogy pochádza z Indie. Ešte pred pár rokmi znamenalo slovo joga jednoducho druh cvičenia, pri ktorom si precvičíte telo a upokojíte myseľ.Dnes už by ste v dobrom joga štúdiu s jedným slovom nepochodili. Poznáme totiž niekoľko základných druhov jogy, pričom každá má za cieľ niečo iné. Najzákladnejším druhom jogy, ktorým je Hatha. Tejto sa budeme venovať počas nášho pobytu. Vychádzajú z nej všetky ostatné typy, takže ju pokojne môžeme nazvať matkou všetkých jog. Je vhodná pre začiatočníkov a vďaka nej si môžete osvojiť základné pozície, ktoré budete potrebovať pri ostatných, pokročilejších jogách (ak sa vám joga zapáči 🙂 Prejdeme si základné jogové pozície, ako bojovník 1,2 a 3, trojuholník, plank, krok za krokom si vysvetlíme pozdrav slnku, následne si asány spojíme a odcvičíme krátku zostavu. V závere sa budeme venovať pranayame a relaxácii. Ďalšia jogu, ktorú si zacvičíme tiež, je dynamická Power joga – vychádza z tradičnej jogy a budete sa po nej cítiť ako po kvalitnom kardio tréningu. Power joga sa zameriava na rozvoj psychických aj fyzických schopností cvičiaceho a zameriava sa aj na spaľovanie kalórií. Na Slovensku ide o jeden z najnavštevovanejších druhov jogy.

Prečo cvičiť jogu?

Väčšina ľudí začína cvičiť jogu kvôli bolesti chrbta alebo iným zdravotným problémom. Častým dôvodom je aj psychické preťaženie. Vďaka joge sa naučíš vypnúť aspoň na chvíľu myseľ a relaxovať, buduje flexibilitu, imunitu. Joga prežíva vo svete svoj “boom”. Nie je tomu inak ani u nás. Vďaka svojím úžasným účinkom na telo aj myseľ, ju vyhľadáva čoraz viac ľudí. Už dávno neplatí, že cvičenie jogy je len pokojné naťahovanie. Odkedy je joga obľúbená v západných krajinách, vzniklo niekoľko nových štýlov jogy. Vybrať si môžeš z rôzne dynamických, zdravotných, ale aj duchovne ladených hodín. Niekde budeš pokojne sedieť a učiť sa meditovať, na inej hodine prepotíš celé oblečenie. Je preto dôležité nájsť si ten správny druh jogy. Taký, ktorý bude vyhovovať nielen tvojej fyzickej kondícii a zdravotnému stavu, ale hlavne dôvodu, pre ktorý chceš jogu cvičiť. Ak sa ti joga u nás zapáči, môžeš sa prihlásiť na hodiny jogy, či už súkromne, alebo v skupine (osobne aj online) u našej lektorky Veroniky 🙂

Kontakt na organizátora:

Lenka Szekeres Kunyová

+421 915 896 364

 

 

 

 

Lektorka:

Veronika Valentová

 

 

 

 

Rezervácie:

info@modraryba.sk

www.modraryba.sk

Miesto: Reštaurácia a Penzión Modrá Ryba